2009. április 26., vasárnap

Kérés a csatlakozókhoz, segítőkhöz


Ismét kérjük, hogy emailben csatlakozók ne felejtsék el bemásolni a levél törzsébe ezeket a sorokat, az aláírásuk fölé.

"Csatlakozom a Manifesztumhoz, mely szerint támogatom parlamenti képviselők arra vonatkozó kezdeményezését, hogy Magyarországon is legyen bűncselekmény a Holokauszt tagadása.
Tudomásul veszem, hogy a Manifesztum kezdeményezői a csatlakozók neveinek listáját eljuttatják a parlamenti képviselőknek, a sajtónak, tehát nevem és foglalkozásom - és csakis e két adatom - a manifesztum aláírójaként nyilvánosságra kerülhet."
*

E sorok nélkül sajnos egy újabb körben kell kérnünk ezt a hozzájárulást, terhelve mindkét oldali erőforrásokat.

Az egyértelmű, nyílt jóváhagyásra van szükségünk mindenkitől, hogy esetleges jogi bonyodalmakat ne vonjunk magunkra.

Talán belátják, hogy egy emailben pl. egy "csatlakozom" szó, és egy név, de akár még elérhetőség sem elegendő a csatlakozáshoz, hiszen ilymódon bárki, bármire felhasználhatná levelüket. A netkalózok eszközei nagyon kifinomultak, utólagos pereskedés meg nemigen hozhatja helyre a már okozott károkat.

Megértésüket köszönjük.

*Természetesen némi stilisztikai jobbítással is elfogadjuk a csatlakozó-felhatalmazó szöveget, azonban tartalmilag olyan maradjon, hogy jogásznyelven is egyértelmű legyen. Legalábbis maximálisan törekedjenek rá. Köszönjük.


1 megjegyzés:

  1. csatlakozom!

    "Csatlakozom a Manifesztumhoz, mely szerint támogatom parlamenti képviselők arra vonatkozó kezdeményezését, hogy Magyarországon is legyen bűncselekmény a Holokauszt tagadása.
    Tudomásul veszem, hogy a Manifesztum kezdeményezői a csatlakozók neveinek listáját eljuttatják a parlamenti képviselőknek, a sajtónak, tehát nevem és foglalkozásom - és csakis e két adatom - a manifesztum aláírójaként nyilvánosságra kerülhet."*

    VálaszTörlés

 
...