2009. május 12., kedd
Helyettünk is mondta: Heller Ágnes
"Ha olyan országban él, ahol a szélsőséges irányzatokat maga a civil társadalom tartja kordában, akkor semmiféle állami szabályozásra nincsen szükség. Ha ez nem történik meg, és akár a szélsőjobb, akár a szélsőbal eszkalálódik, akkor bizonyos értelemben szükség van arra, hogy törvényeket hozzanak, amelyek ennek megálljt parancsolnak. Nem lehet azonban olyan paragrafusokat alkotni, amelyeknek a határai elmosódottak. Ezért nem vagyok barátja a gyűlöletbeszéd-törvénynek. Nem lehet pontosan meghatározni, hogy mit tekintek gyűlöletbeszédnek, ez értelmezés kérdése. Minden kormány úgy határozza meg a fogalmat, ahogy akarja. Támogatom ugyanakkor, hogy büntessék a holokauszttagadást. Mert ez konkrét dolog. Nem lehet elmosódottnak tekinteni. Nem is az a funkciója, hogy ne lehessen a holokausztot tagadni, hanem a határ kijelölése, aminél nem lehet továbblépni. Meg kell állítani a szélsőséges megnyilvánulásokat, ez a törvény pedig alkalmas módja lenne annak, hogy határt szabjunk nekik." (Népszava Online - Belpolitika, 2009.05.09.: Magyarországon a politika olyan, mint a foci)
Címkék:
holocaust,
holokauszt,
holokauszt-tagadás,
holokauszttagadás,
source
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
A holokausztot tagadókat egy Nemzetközi Bíróság, mint bűnelkövetőket elítélte.A hatályos hazai jog szerint az elkövetett bűn- tett tagadása bűnpártolás.Továbbá: A nálunk hatályos párizsi békeszerződést tartalmazó törvény, pedig kötelezi magyarországot a gyúlőlet beszéd elleni cselekvésre. Jó lenne, ha ezt az "értelmiségünk" értené és gyakorolná.
VálaszTörlésKorábbi szomszédod.
Mert az "értelmiségünk" (is) kómában van, hát a mezei állampolgároknak, vagyis nekünk kell őket felébreszteni. Úgy tűnik, nem megy másképp.
VálaszTörlés