Médiahír: Hétfő reggel ismeretlenek disznólábakat tettek a pesti alsó rakparton található holokauszt-emlékmű több cipőjébe.
A szoborkompozíció azoknak az áldozatoknak állít emléket, akiket nyilaskeresztes fegyveresek 1944-45-ben a Dunába lőttek.*
F e l h í v á s:
Csütörtökön, június 18-án este 19 órára sokan az emlékműhöz, a rakpartra megyünk tiltakozni az újabb arcátlan, cinikus antiszemita, emberiességet megcsúfoló, kegyeletgyalázó cselekmény ellen.
Aki hasonlóan értékeli a tettet, és jönni tud, az jöjjön.
Várjuk, hogy társadalmi szervezetek, pártok, közjogi méltóságok jelenlétükkel is kifejezik tiltakozásukat az antiszemitizmus egyre gátlástalanabb és háborítatlanabb megnyilvánulásaival szemben. Oldaliságtól függetlenül. Olyanok is, akik eddig még nem tartották kötelességüknek a bajt magukénak is tekinteni.
Ugyanott, ugyanakkor: helyszíni aláírásgyűjtés.
___________________________
* Részletek: (http://atv.hu/hircentrum/090615_suchman__soha_nem_volt_egyseg_az_antiszemitizmus_ellen___video.html)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése